Czcionka: A A+ A++

Jak waga wpływa na płodność mężczyzn.

Nie za gruby, nie za chudy - okazuje się, że to nie tylko ideał wyglądu mężczyzny, ale również bardzo ważny wskaźnik jego płodności.

Naukowcy z Danii dowiedli bowiem, że waga mężczyzny może wyraźnie odbijać się na liczbie plemników w jego nasieniu, a co za tym idzie - na jego zdolność do posiadania potomstwa. Wyniki swoich badań uczeni przedstawili na łamach czasopisma "Fertility and Sterility". Naukowcy od dawna wiedzieli, że waga może wpływać na płodność u kobiet. Jej zaburzenia, czy to otyłość, czy nadmierna chudość często są przyczyną kłopotów z menstruacją i płodnością. Teraz uczeni z University of Southern Denmarkpostanowili zbadać, jak wygląda to w przypadku mężczyzn. Do swojego programu zaprosili 1600 młodych Duńczyków. Skupili się na ich tzw. Wskaźniku BMJ, czyli body mass index. Oblicza się go w ten sposób, że wagę ciała w kilogramach dieli się przez wzrost (podany w metrach) podniesiony do kwadratu. Prawidłowy BMJ to 20-25. Więcej oznacza nadwagę. Ponadto uczeni przebadali jakość nasienia pobranego od mężczyzn. Okazało się, że w przypadku panów z niedowagą, liczba plemników była aż o 36% niższa niż u mężczyzn z prawidłową masą ciała. Jeżeli chodzi o uczestników eksperymentu, którzy mieli nadwagę, to liczba plemników w ich nasieniu była mniejsza o ok. jedną czwartą. Jakie jest wytłumaczenie takiego zjawiska? Uczeni podejrzewają tutaj wpływ zaburzeń wagi ciała na wydzielanie męskich hormonów płciowych. Potwierdzają to ich obserwacje, które dowiodły, że wraz ze wzrostem masy ciała spadał poziom obecnego we krwi mężczyzn testosteronu. Duńscy uczeni chcą teraz sprawdzić, czy normalizacja masy ciała mężczyzn jest w stanie również przywrócić prawidłowy poziom plemników w ich nasieniu, a co za tym idzie ich płodności.medycyna pracy pszczyna
Wszyscy lekarze posiadają drugi stopień specjalizacji, do zespołu medycznego dołączło dwóch lekarzy z doktoratem, którzy będą konsultować pacjentów.
medycyna estetyczna pszczyna
Motto naszej firmy medycznej głosi , że Pacjenci są naszym najwyższym dobrem, a zaspokajanie ich potrzeb i oczekiwań - naszym najwyższym celem. To nie tylko motto, ale przede wszystkim dewiza którą kierujemy się na co dzień.
badania psychoanalityczne pszczyna
Aby nasi Pacjenci czuli się bardziej komfortowo - pomieszczenia są klimatyzowane.
Mamy możliwość płatności kartą.