Czcionka: A A+ A++

Podolog

  • Konsultacje podologiczne,
  • Usuwanie modzeli, odcisków, brodawek wirusowych,
  • Korekcja wrastających i wkręcających się paznokci,
  • Opracowywanie paznokci problematycznych tj. grzybiczych, łuszczycowych,
  • Odciążanie bolesnych miejsc,
  • Pielęgnacja stóp cukrzyków,
  • Poradnictwo z zakresy doboru obuwia, wkładek, gimnastyki stóp,
  • Poradnictwo z zakresu prawidłowej pielęgnacji stóp.

mgr Marta Stokłosa - specjalista ds. podologii

 

Co to jest podologia?

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. Podolog samodzielnie rozpoznaje zmiany patologiczne w obrębie stóp i stosuje właściwą kurację. Jest on także swoistym łącznikiem między pacjentem a lekarzami specjalistami różnych dziedzin medycyny, takimi jak: dermatolodzy, flebolodzy (lekarze naczyniowi), chirurdzy, ortopedzi, diabetolodzy. Równoległa i regularna współpraca pacjenta z lekarzem i specjalistą z gabinetu podologicznego skutkuje wyleczeniem wielu schorzeń i pomaga utrzymać stopy w świetnej kondycji na długie lata.

Gabinet podologiczny oferuje także fachową opiekę dla pacjentów z grup ryzyka, takich jak: chorzy na cukrzycę, hemofilię czy reumatyzm. Wywiad i badanie podologiczne umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych patologicznych zmian w obrębie stóp, takich jak m.in. stopa cukrzycowa.

Średnio jedna na sześć osób cierpi z powodu zmian patologicznych w obrębie stóp. Podologia to dziedzina medycyny stworzona, by wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu społeczeństwa na specjalistów zajmujących się kuracją schorzeń w obrębie kończyn dolnych.

 

Informacje pozyskane dzięki uprzejmości Podologa, mgr Marty Stokłosymedycyna pracy pszczyna
Wszyscy lekarze posiadają drugi stopień specjalizacji, do zespołu medycznego dołączło dwóch lekarzy z doktoratem, którzy będą konsultować pacjentów.
medycyna estetyczna pszczyna
Motto naszej firmy medycznej głosi , że Pacjenci są naszym najwyższym dobrem, a zaspokajanie ich potrzeb i oczekiwań - naszym najwyższym celem. To nie tylko motto, ale przede wszystkim dewiza którą kierujemy się na co dzień.
badania psychoanalityczne pszczyna
Aby nasi Pacjenci czuli się bardziej komfortowo - pomieszczenia są klimatyzowane.
Mamy możliwość płatności kartą.