Czcionka: A A+ A++

Chorzy na serce mogą latać samolotami, ale z zachowaniem ostrożności.

W dzisiejszych czasach samoloty są jednym z najpopularniejszych środków transportu, przewożąc każdego roku miliony pasażerów. Ta forma podróżowania , choć uważana za jedną z najbezpieczniejszych, nie jest wolna jednak od pewnych zagrożeń zdrowotnych. I nie chodzi tu wcale o ryzyko awarii lub wypadku samolotu. Chodzi mianowicie o ryzyko pewnych powikłań ze strony układu krążenia, na dużych wysokościach. Szczególnie w przypadku, gdy są to loty na bardzo długich dystansach, trwające niekiedy po kilkanaście godzin, może dojść do powstania w naczyniach krwionośnych niebezpiecznych zakrzepów. Jeżeli taki zakrzep trafi do płuc lub mózgu, sytuacja może stać się bardzo grożna. Według najnowszych danych epidemiologicznych , na około milion pasażerów podróżujących samolotami przypada około ośmiu jakichś incydentów zdrowotnych, w tym jedna piąta ma podłoże kardiologiczne. Jest oczywiste, że najbardziej są zagrożeni pacjenci, którzy już wcześniej cierpieli lub byli leczeni z powodu jakiejś choroby układu krążenia.

Naukowcy z Yale Uniwersity opublikowali niedawno na łamach "Annals of Internal Medicine" raport, który podsumowuje problem bezpieczeństwa zdrowotnego podczas podróży samolotami. Autorzy publikacji uważają, że nie ma specjalnych przeciwwskazań do podróży powietrznych osób chorujących na serce. Oczywiście pod warunkiem zachowania ostrożności. Przede wszystkim taka osoba powinna przed każdą podróżą lotniczą skonsultować się ze swoim lekarzem, który powinien zdecydować, czy stan pacjenta pozwala na podróż samolotem. Jest to konieczność w przypadku osób, które przeszły na przykład ostry zawał serca i miały zabieg angioplastyki wieńcowej bądź zakładania by-passów. Pacjent powinien wziąść ze sobą na pokład swoje leki, dokumentację medyczną i na wszelki wypadek poinformować personel na pokładzie samolotu. Kobiety mogą zakładać obcisłe rajstopy poprawiające krążenie krwi w nogach (gdzie najczęściej tworzą się zakrzepy), a wszyscy już podczas samego lotu powinni co jakiś czas wykonywać proste ćwiczenia fizyczne jak zgięcia i prostowanie nóg, co również chroni przed zakrzepami.medycyna pracy pszczyna
Wszyscy lekarze posiadają drugi stopień specjalizacji, do zespołu medycznego dołączło dwóch lekarzy z doktoratem, którzy będą konsultować pacjentów.
medycyna estetyczna pszczyna
Motto naszej firmy medycznej głosi , że Pacjenci są naszym najwyższym dobrem, a zaspokajanie ich potrzeb i oczekiwań - naszym najwyższym celem. To nie tylko motto, ale przede wszystkim dewiza którą kierujemy się na co dzień.
badania psychoanalityczne pszczyna
Aby nasi Pacjenci czuli się bardziej komfortowo - pomieszczenia są klimatyzowane.
Mamy możliwość płatności kartą.